Spotkanie świąteczne dla pracowników firm


Wiele firm wprowadza tradycję organizacji corocznego spotkania przy stole wigilijnym dla pracowników. Jest to pewien sposób integracji między działami, ale także podziękowanie za liczne dokonania i realizację założonych wcześniej celów na dany rok. Często jednak krążą przeświadczenia, że pojawienie się na tego rodzaju imprezie jest nieprzyjemnym obowiązkiem, ponieważ przedświąteczny czas wolny, zamiast spędzać z rodziną, spędza się w gronie współpracowników. Właściciele przedsiębiorstw przed organizacją wigilii firmowej powinni więc skonsultować swoją decyzję, bądź po prostu przeprowadzić ankietę, jaki sposób celebracji zadowoli każdego pracownika.

Firmowe spotkania z rodzinami

Integracja podczas spotkania wigilijnego nie musi ograniczać się tylko do grona pracowniczego. Odpowiednio wcześniejsze zaproszenie na uroczystość podwładnych wraz z rodzinami na pewno wpłynie pozytywnie na ich opinie o własnym szefie i jego podejściu do wolnego czasu pracowników. Coraz częściej wigilie firmowe są miejscem spotkań całych rodzin przy jednym stole, gdzie każdy może wzajemnie dobrze się poznać i porozmawiać również o życiu prywatnym. Na takiej uroczystości nie może więc zabraknąć atrakcji dla dzieci w każdym wieku – zatrudnienie animatora czy znalezienie obiektu z salą zabaw będzie najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem. Na pewno każdemu będzie raźniej, kiedy poza swoimi współpracownikami będzie mógł również zamienić kilka słów z najbliższymi.

Tematyczny wieczór wigilijny

Standardowe firmowe spotkania wigilijne przy wielkim stole i dzielenie się opłatkiem tracą zainteresowanie zwłaszcza najmłodszej części pracowników. Dlatego teraz wiele się słyszy o organizacji imprezy tematycznej, na którą każdy będzie mógł swobodnie się ubrać i korzystać z wielu dodatkowych atrakcji. Takie wieczory wigilijne organizują specjalne firmy eventowe, które po wybraniu tematu przewodniego wybierają właściwą lokalizację oraz określają warunki, jakie trzeba spełnić, aby wejść na spotkanie. Do obowiązków kierownika należą tylko skromne prezenty świąteczne dla pracowników, które będą stanowiły podziękowanie za wkład w rozwój firmy.

Zorganizowanie spotkania wigilijnego dla całej firmy zdecydowanie lepiej powierzyć profesjonalistom, którzy wyjdą poza standardowe rozwiązania i dopasują typ świętowania do zainteresowań pracowników. Urozmaicenie tradycyjnej wigilii na pewno zachęci każdego do aktywnego uczestnictwa w firmowym spotkaniu, gdzie poza złożeniem sobie życzeń będą mogli również skorzystać z niecodziennych atrakcji, bądź po prostu dobrze się bawić w gronie przyjaciół i rodziny.